خوراک آبزیان

خوراک آبزیان از مخلوط شدن مواد مورد نیاز شامل پروتئین ها (حیوانی و گیاهی)، مواد انرژی‌زا، املاح، ویتامین‌ها و غیره بسته به نوع و سن آبزیان تهیه می‌شود.این محصول می‌تواند به صورت پلت (pellet)‌، خرد شده (Crumble)‌، پولکی (Flake)‌، گرانول (Granule) و یا رشته‌ای(Extrude) تولید شود.

فناوری اکستروژن در حال حاضر بهترین روش تولید خوراک آبزیان برای سیستم های متراکم و فوق متراکم است.

در پروسه اکستروژن بخش عمده ای از جیره  غذایی آبزیان شامل کربوهیدرات ها بر اثر دما و فشار زیاد و مالش و ورز غذا ،ژلاتینه شده و قابلیت هضم قندها را به بیش از ۹۵ درصد می رساند همچنین به دلیل افزایش قابلیت هضم غذا حجم فضولات تولید شده توسط آبزی به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش می یابد مصرف خوراک اکسترود باعث کاهش مصرف اکسیژن به ازای واحد وزن خوراک توسط آبزی می شود به لحاظ افزایش انرژی زایی مقدار خوراک مصرفی کاهش یافته و این خود باعث بهبود ضریب تبدیل  غذایی خواهد شد ارتقاء سطح انرژی غذا و بهبود کیفیت آن سرعت رشد بیشتر و کوتاه شدن طول دوره رشد را در مزرعه باعث خواهد شد .

پس به طور خلاصه مزایای خوراک اکسترود رادر تیترهای ذیل می توان عنوان نمود:

  1.  افزایش سرعت رشد آبزیان
  2.  بهبود ضریب تبدیل غذایی
  3.  افزایش مقاومت آبزیان به بیماریها
  4.  کاهش فضولات و مواد دفعی در استخر
  5.  امکان تراکم پذیری بیشتر آبزیان در استخر به دلیل کاهش نیاز به اکسیژن
  6.  بهره اقتصادی بیشتر بدلیل افزایش بهره وری مزرعه و کاهش قیمت تمام شده آبزیان

خوراک ماهی سی‌باس

ماهی سی‌باس آسیایی که در استرالیا با نام باراموندی (Barramundi) شناخته می‌شود، یک ماهی شکاری فرصت‌طلب با رژیم غذایی گوشت‌خواری است که اخیرا در ایران مورد توجه پرورش‌دهندگان قرار گرفته و عمدتا برای پرورش در قفس‌های دریایی در نظر گرفته شده است.

در فرموله کردن خوراک ماهیان دریایی استفاده از مواد اولیه با کیفیت و با قابلیت هضم بالا و در نظر گرفتن نسبت استفاده از مواد اولیه، بالانس اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب از اهمیت خاصی برخوردار است. از این رو شرکت فرادانه با استفاده از دانش متخصصین تغذیه ماهی و بر اساس جدیدترین اطلاعات روز دنیا و همچنین همکاری با مراکز پرورشی این گونه در جنوب کشور اقدام به تولید خوراک ماهی سی‌باس آسیایی نموده است که حاصل آن تولید خوراک با کیفیتی بوده که گزارشات مثبتی در خصوص رشد و ضریب تبدیل مناسب آن از مراکز پرورشی را به دنبال داشته است.

این خوراک با استفاده از پیشرفته‌ترین سیستم اکستروژن و به صورت آهسته فرو رونده تولید می‌گردد. استفاده از محرک‌های سیستم ایمنی به منظور غنی کردن خوراک، در کنار پایش مستمر کیفیت فیزیکی و قابلیت هضم خوراک در آزمایشات کنترل کیفیت تضمین‌کننده سلامت ماهی و جلوگیری از آلودگی محیط‌‌های پرورشی است.

ترکیب شیمیایی

آغازین

پیش پرواری

پرواری

پرواری

SB-300C-1

SB-300C-2

SB-300C-3

SB-302

SB-303

SB-304

SB-306

SB-308

SB-310

پروتئین خام

۵۲-۵۴

۵۰-۵۲

۴۴-۴۶

۴۱-۴۳

چربی خام

۹-۱۱

۱۱-۱۳

۱۴-۱۶

۱۴-۱۸

فیبر خام

۱-۲

۱-۲

۲-۳

۲-۳

خاکستر

۹-۱۳

۹-۱۳

۸-۱۲

۸-۱۲

رطوبت

۶-۸

۶-۸

۶-۸

۶-۸

فسفر

۱.۵ - ۱.۳

۱.۵ - ۱.۳

۱.۴ - ۱.۲

۱.۴ - ۱.۲

فرم خوراک

کرامبل

فرورونده

فرورونده

فرورونده

فرورونده

فرورونده

فرورونده

اندازه خوراک (میلیمتر)

۰.۵ - ۰.۳

۰.۹ - ۰.۵

۱.۵ - ۰.۹

۲

۳

۴

۶

۸

۱۰

وزن ماهی (گرم)

۲ - ۰.۵

۲-۵

۵-۱۰

۱۰-۵۰

۵۰-۱۵۰

۱۵۰-۳۰۰

۳۰۰-۷۵۰

۷۵۰-۱۰۰۰

۱۰۰۰<

دفعات خوراک دهی

۴

۴

۴

۳

۳

۳

۳

۳

۳

فهرست